Historia

Janas Logistics Sp. Z o.o. j powstała w 2005 roku w wyniku procesu wydzielenia z firmy PW PUH Eugeniusz Janas przyjmując tym samym  charakter spółki rodzinnej. Początki działalności datuje się na 1980 rok stąd też przedstawiając historię firmy sięgamy do korzeni firmy PW PUH Eugeniusz Janas.

Firma PW PUH Eugeniusz Janas została założona w 1980 roku, gdy właściciel Pan Janas Eugeniusz przy swoim Domie mieszkalnym założył  zakład mechaniczny, którego głównym celem była utrzymanie się na rynku wówczas gospodarki socjalistycznej. Wykonywano usługi naprawy pojazdów, blacharskie oraz naprawy i remonty silników.

Pierwsza siedziba Firmy znajdowała się przy domie mieszkalnym właściciela w Skwierzynie przy ul. Dąbrowskiego 6 , w 1989 roku została przeniesiona do nowo wybudowanego budynku przy głównej drodze krajowej łączącej miasta Poznań – Szczecin, Szczecin – Zielona Góra.
Jako założyciel Pan Janas Eugeniusz prowadził działalność pod tą samą nazwą od początku założenia działalności. 

W 2005 roku została wydzielona spółka PW PUH Eugeniusz Janas Spółka Jawna która to prowadzi usługi w zakresie transportu międzynarodowego.  

W 2006 roku Spółka powiększa zakres działalności o wynajem magazynów a także świadczy usługi w zakresie robót ziemnych i prac rozładunkowych.

W kwietniu 2014 r. Spółka jawna została przekształcona w spółkę z ograniczona odpowiedzialnością pod nazwą JANAS Logistics Sp. Z o.o.

W ostatnich latach podjęto liczne działania mające na celu podniesienie standardów wykonywanych usług. Zatrudniono kadrę, biegle posługująca się w języku niemieckim , angielskim, francuskim.